Життя

– Ну як же так? Ну як ви могли? Чому ви віддали дитину Василю? – голосила Клара. – Я ж мати, я такого дозволу не давала! – Кому не давали? Ви нам нічого не говорили! – здивувалася вихователька. – Просто, перш ніж віддати дитину чужій людині, треба було подзвонити мені! – Якій же чужій? Це ж Василь Дмитрович

-Ну як же так? Ну як ви могли? Чому ви віддали дитину Василю? – голосила Клара. – Він же батько, а я ж мати, я такого дозволу не давала!

-Кому не давали? Ви нам нічого не говорили! – здивувалася вихователька. – Ви що – розведені або офіційно йому заборонено забирати дитину?

-Та ні, нічого такого, – Клара витягла хустинку і втерла сльози. – Просто, перш ніж віддати дитину чужій людині, треба було подзвонити мені!

-Якій же чужій, якщо Василь Дмитрович батько Даші?! Дівчинка так зраділа, побігла до батька, як ми могли не віддати? Ви щось там у своєму житті з чоловіком чудите, а ми здогадуватися повинні? Ми ж тут в садку не телепати, думки читати не вміємо!

Так, дійсно, говорити було нічого. Залишалося тільки подзвонити чоловіку і дізнатися – що він задумав і навіщо він таємно забрав дитину.

-Ну ти ж не справляєшся з вихованням! – відповів по телефону Вася. – Ми вже рік як не живемо, хоч і не розлучилися, але я ж тебе просив: не подавай офіційно на аліменти, щоб у мене на роботі неприємностей не було! Але ти ж побажала, щоб я тобі на пару тисяч більше платив, ніж просто на руки. Тобі ж все мало! Ви ж з донькою такі голодні, куди подітися! Ось я і забрав її – сам прогодую, якщо ти не можеш, і дві тисячі тобі спокою не дають.

-Вась, поверни мені Дашку! – якомога спокійніше сказала Клара. – Давай ти скажеш мені адресу, де ти зараз знімаєш квартиру, а я просто приїду і заберу. Тобі ж на роботу на наступному тижні, а Даші в садок потрібно.

-Я взяв відпустку на тиждень, – відповів Вася. – А Дашка і без садка поки відпочине. Я батько, теж маю право! Ти давала мені її тільки на пару годин погуляти, зате аліменти дуже любила!

-А чи часто ти рвався з неї погуляти?! – усміхнулася Клара. – З’явишся раз на місяць і скиглиш, що тобі кудись там пора бігти! Давай без сварок, щоб я зараз не почала дзвонити куди треба, віддай мені Дашу по-доброму!

-Давай без сварок. Я тобі даю тиждень, щоб ти забрала заяву про аліменти і на роботі у мене всі заспокоїлися! – запропонував Вася. – А якщо будеш викручуватися, то зроблю такі документи, що дитина буде в мене, зрозуміло?

-Ну що ж, зрозуміло, – подумавши, відповіла Клара. – Гаразд, нехай дочка побуде тиждень у батька. Але і з мого боку врахуй: будеш ховатися або палки в колеса мені ставити, я тебе теж приструню, та так що відчуєш солодке життя!

-Ну слава Богу! – зітхнув Вася, закінчивши розмову з дружиною. – Тепер-то вона точно забере заяву!

Вася повернувся і обійняв Наталю – свою нову пасію. Клара навіть не здогадувалася, що Вася вже живе не один, інакше б відразу зітхнула з полегшенням – чужим жінкам не потрібні чужі діти. Мало того – у Даші нестерпний характер, і в свої 5 років, дівчинка дуже розпещена, навіть у Клари часом не вистачає терпіння винести доньчині капризи, а для чужої жінки будні з такою дитиною будуть тяжкі.

Але ще до того, як Вася забрав доньку з дитячого садка, Наталя у всьому його підтримувала: Клара дійсно погана, її треба провчити, забрати дочку до себе, чужих дітей не буває, і, якщо потрібно, вона сама, як прийомна мати, прекрасно виховає дитину. Дівчинку забрали з садка і сказали їй, що мама на тиждень поїхала у відпустку. Даша дуже спокійно сприйняла цю інформацію.

Ну все, переговори закінчені, можна розслабитися. Тільки ось на кухні гуркіт, що це може бути? Наталя з Васею побігли на кухню. А там по всій підлозі розсипана гречка, і Даша намагається зібрати її віником в совок.

-Ти що наробила? – жахнувся Вася.

-Нічого, – діловито відповіла Даша. – Борошно шукаю, ми з мамою іноді млинці робимо, а у вас я муку не можу знайти. У пакеті тільки гречка.

-Дашенька, ну ти ж уже поїла сосиски і пюре, навіщо тобі млинці? – поцікавилася Наталя.

-А я хочу! – дівчинка скривила губки, намагаючись заплакати.

-Але вже пізно, скоро спати пора!

-А я хочу, хочу, хочу!

Даша сіла на підлогу в гречку, і, здавалося, у неї ось-ось почнеться істерика.

-Добре Добре! – заспокоїла її Наталя, – тільки зовсім трошки, щоб на ніч не наїдатися.

Даша з’їла тільки половину млинця, але їй все одно не сподобалося. Потім вона обурилася, що тато збирається спати з якоюсь незрозумілою тіткою Наталею, коли вона сама хоче лягти спати поруч з батьком. Теж почалася істерика, довелося Васі заколисувати її поруч, а потім, сплячу, перенести на диван.

Ранок почався з крику, вимог, капризів і щипків – гіперактивна Даша нікому не давала спокою. Вася навіть хотів прикрикнути трохи, але та заявила:

-Я скажу мамі! Я бабусі на маму теж скаржуся, і мамі влітає потім.

Вихідні були пекельними! Вася намагався бути хорошим батьком, щоб якось пом’якшити серце дочки, але будь-який «крок вліво, крок вправо» викликав істерику:

-Тату, купи мені таку ляльку? Ну будь ласка! А ось таку? А це набір таких лялечок для дівчаток, вони зараз дуже модні! Ну купи! А мені мама купує, а ти ні! Ти погани-и-и-й!

Даша сідала на підлогу, звиваючись і смикаючи ніжками, і тоді весь супермаркет слухав гучні дівочі ридання.

-Нічого собі, за хлібцем зайшов, – думав Вася. – І хто придумав тут іграшки продавати? Примхи тривали всі два дні вихідних з будь-якого приводу.

Наталя здалася перша в неділю ввечері:

-Ні, все, не можу. Мені завтра на роботу, голова важка, засинаю я насилу, сусіди вже скаржаться на вереск і тупіт. Так далі тривати не може. Вася, будь ласка, поверни дитину матері!

-Ну а як же я віддам, мені треба, щоб Клара забрала заяву на аліменти, – відповів Вася.

-Нехай аліменти, нехай все що завгодно, але тільки вибирай: або я з тобою, або ти один з дитиною, я не витримаю, – благала Наталя.

На ранок Вася відвіз доньку в її садок і відразу зателефонував Кларі:

-Привіт! Даша в садку, ти ввечері забери нашу дочку, я вже не справляюся. Я готовий платити тобі не дві, а три тисячі на руки понад звичайні аліменти, тільки неофіційно. Згодна?

-Згодна! – розсміялася Клара. – Добре, заберу і дочка і заяву. Ну що, не потягнув батьківство? Так, Дашка у нас з характером, я така ж в дитинстві була. Теж без батька росла і теж хотілося. А ти якісь дві тисячі пожалів і дочку ще забрав без дозволу.

Ех ти, татусь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *