Поради

Що додати у воду для миття підлоги, щоб домогтися ідеальної чистоти

Миття підлог у будинку – важлива складова прибирання, нехтувати якою не можна. Багато господинь для отримання найкращих результатів використовують дорогу покупну хімію.

Магазинні порошки та гелі чудово справляються з покладеним на них завданням, роблячи підлогу чистою та вбиваючи всі мікроби, але їх не назвеш безпечними.

Виявляється, і доступні домашні засоби працюють не гірше за покупну хімію. Отже, що можна додати у воду для миття підлоги, щоб якісно її почистити та продезінфікувати без ризику нашкодити здоров’ю своїх близьких та без значних фінансових витрат.

Мити підлогу потрібно хоча б кілька разів на тиждень
Дієві домашні засоби для миття підлоги
Екологічну та недорогу альтернативу магазинному порошку чи гелю ви знайдете у себе кухні.

Щоб підлога у вашому будинку сяяла чистотою і на ній після збирання не залишився жоден хвороботворний мікроб або вірус, достатньо додати у воду, призначену для миття, такі речовини:

оцет;
сіль;
ефірні масла.

Чим хороші ці домашні засоби та як правильно їх використовувати для повернення підлоговому покриттю чистоти та свіжості.

З оцтом ваша підлога буде чистою

У оцтової кислоти, як відомо, запах дуже різкий та неприємний. Цей продукт у чистому вигляді застосовувати для миття підлоги не можна. Та й підходить він не для будь-якого покриття для підлоги.

Мити оцтовим розчином можна:

керамічну плитку;
лінолеум;
вінілові підлоги.

Цей засіб якісно відмиє будь-які забруднення, прибере пил, додасть глянсовий блиск вашій підлозі, продезінфікує її.
Для його одержання розчиніть оцет (200 г) у воді (4 л).

Якщо у вас на кухні знайдеться пляшка з яблучним оцтом, віддайте перевагу саме цьому продукту. У нього і запах приємніший, і його розчином можна мити будь-яку підлогу у вашому будинку.

Сіль знайдеться у кожної господині

У сольового розчину, що застосовується для миття підлоги, є чимало переваг перед покупною хімією:

висока ефективність;
наявність антисептичних властивостей;
гіпоалергенність;
універсальність;
низька вартість.

Потрібно мити підлогу розчиненою у воді сіллю, якщо в будинку є маленькі діти, алергіки, люди, які страждають від астми. Цей склад чудово знищує будь-які шкідливі мікроорганізми, що мешкають не тільки на підлоговому покритті, а й у повітрі.

Розчин кухонної солі (1 ст. л. на 10 л води) ви можете сміливо застосовувати для миття будь-якого різновиду покриття для підлоги. Він не зашкодить ні ламінату, ні лінолеуму, ні кахельній плитці. Особливо добре він підходить для миття підлоги на кухні, оскільки на ура справляється з жирними плямами. Ним можна помити будь-яку іншу кухонну поверхню, і навіть корпус побутової техніки.

Вимита сольовим розчином підлога менш схильна до збору пилу, забруднення. Вона довше залишається чистою.

Ефіри теж працюють!

Цей засіб коштує трохи дорожче, ніж сіль або оцет, але й результат його застосування вас порадує. Вода з додаванням аромамасел добре очищає і дезінфікує підлоги, а також заповнює ваш будинок ароматом чистоти і свіжості. Цей засіб підходить для миття будь-якого різновиду підлогового покриття.

Для отримання миючого розчину додайте у воду (4 л) 10 крапель ефіру. Віддайте перевагу м’ятній, лимонній, чайного дерева, лавандовій, ванільній олії. Однак перш ніж його використати переконайтеся, що ні в кого з домочадців немає алергії на вибраний вами аромат.

Супер-засіб, що дозволяє мити підлогу рідше

Якщо ви хочете займатися миттям підлог якомога рідше, обробіть вже вимите та просушене покриття для підлоги складом, зробленим з таких інгредієнтів:

води – 250 мл;
рослинної олії – 2 ст.л.;
оцту – 2 ст.л.;
ефірної олії – 2-3 крапельки.

Це все, що нам знадобиться
Перелийте отриманий розчин у пляшку з насадкою-пульверизатором і обприскуйте їм підлогу, після чого протріть їх сухою ганчіркою. Захисна плівочка, що утворилася, відштовхуватиме від них пил і бруд протягом 4-5 днів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *