Поради

Як правильно замочування цибулю в соді перед посадкою. Поради професіоналів

Є різні способи посадки цибулю, і у кожної господині свій найкащий. Ми пропонуємо вам теж вдалий спосіб посадки цибулі.

Замочування цибулі в соді перед посадкою сприяє поліпшенню якості посадкового матеріалу, так як гідрокарбонат натрію діє як ефективний антисептичний і фунгіцидний засіб. У підготовленої подібним чином цибулі стійкість до захворювань зберігається на весь вегетаційний період, а зібраний урожай відрізняється гарною лежкістю. Обробку цибулин можна проводити як навесні, так і восени, але для отримання кращого результату важливо слідувати простим рекомендаціям.

Замочування сівка

Для замочування використовують тільки харчову соду, так як. кальцинована (карбонат натрію) агресивніша. Використання двовуглекислого натрію при передпосівною підготовка цибулі допомагає усунути недолік мінеральних речовин. Оброблені в содовому розчині рослини краще переносять період посухи і здатні розвиватися в бідному ґрунті.

Овочівники помітили, що у замоченного сівка немає схильності до розвитку стрілок, які перешкоджають росту цибулин. Щоб попередити стрілкуванння, городники доповнюють процедуру замочування прогрівом сівка, витримуючи його поблизу опалювальних приладів при температурі + 35 … + 40 ° С.

На успішність процедури впливає температура содового розчину. Її мінімальне значення має бути не нижче + 45 ° С. Оптимальна температура суміші, в якій повинні бути витримані цибулини, – + 55 ° … + 60 ° С.

Важливо!

При підготовці розчину необхідно дотримуватися пропорції компонентів, так як недостатня концентрація бікарбонату натрію погіршить антисептичний ефект замочування, а великий вміст речовини зробить середу надмірно агресивною. Такі ж причини обмежують час проведення процедури.

Для замочування цибулі необхідні:

• вода (1 л);

• харчова сода (1 ч. л.).

Замітка!

Содою рекомендується знижувати кислотність підготовлюваної для посадкового матеріалу грунту, що благотворно позначається на вегетації рослини

Щоб підтримати температуру розчину під час замочування, його готують безпосередньо перед зануренням цибулин. Ємність з антисептичної рідиною і сівком рекомендується укутати ковдрою і накрити. Посадковий матеріал витримують у розчині 0,5 години.

Альтернативою знезараженню двовуглекислим натрієм може стати замочування цибулин в сольовому розчині (1 ст. л. харчової солі на 1 л води). Витримка посівного матеріалу в рідині становить 1,5-2 години.

Перед зануренням в антисептик цибулю очищають від відстаючого лушпиння, але повністю оголяти її не можна, інакше сівок не дасть сходів. Його весняна обробка і замочування восени дещо відрізняються один від одного. Озимну цибулю не рекомендується обрізати: його стійкість до патологій буде мінімальною.

Обробка цибулі на грядці

Двовуглекислий натрій можна застосовувати не тільки для передпосівної обробки сівка. Содою рекомендується знижувати кислотність підготовлюваного для посадкового матеріалу грунту, що благотворно позначається на вегетації рослини. Розкислений грунт – несприятливе середовище для розвитку патогенної мікрофлори і бур’янів. Грядки можна припорошити сухим порошком або полити розчином (100 г бікарбонату натрію на 1 л води). Після їх розпушування висаджують цибулю.

Проти борошнистої роси і попелиці допомагає обприскування рослин. Розчин готують з 1 ст. л. двовуглекислого натрію і 2 л води. Обробку проводять 1 раз в тиждень. Для профілактики цибулю обприскують 1 раз в 2 тижні. Зрошувати рослини рекомендується в ранкові або вечірні години.

Яка цибуля підходить для замочування?

Содові «ванни» можуть виявитися марними, якщо городник придбав неякісний посівний матеріал, тому його краще купувати у надійних продавців, які забезпечують оптимальні умови зберігання.

Пам’ятка!

Хороший сівок відрізняється сухою лускою, рівномірністю забарвлення і однаковими розмірами. Вологий сівок може бути якісним, але після покупки його потрібно покласти в картонну тару і просушити. Уражені гниллю, цвіллю і плямами цибулини вилікувати замочуванням неможливо.

Не можна купувати підморожену цибулю. Потрапивши в тепло, вона розм’якшується, мокріє і виливає неприємний запах. Не слід купувати сівок з проклюнутим пір’ям, так як його доведеться відразу висаджувати на грядки. Якщо у цибулини заморозки зіпсували тільки зовнішні лусочки, сівок можна використовувати тільки для вирощування зелені.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *