Для чого додають сіль в пральну машину
Колись наші бабусі та мами прали руками. І додавали просте мило. І оцет. Кип’ятили білизну, щоб вона була білою. А ще використовували сіль. Щоб повернути білизну шторам, прибрати руді плями і зробити білизну, особливо рушники, м’якими.
Нині ніхто не пере руками. Як максимум – замочують. Або стирають руками дрібні речі. А як бути з сіллю.
Пропонується цікавий варіант прання із сіллю у пральній машині. Для цього потрібно брати велику сіль, навіть кам’яну. Дрібна швидко розчиниться і потрібний ефект не досягається.
Для того щоб випрати речі, наприклад, рушники, з сіллю, візьміть сукню, насипте туди столову ложку солі і добре зав’яжіть.
Після цього помістіть мішечок у барабан з речами, скористайтесь миючим засобом (рідкий порошок, капсули або звичайний порошок) і запускайте прання. Ви побачите, що жовтина зникає з білих речей. Рушники стають м’якими, а тюль – білою і виглядає як нова.
Якщо ви боїтеся, що сіль пошкодить вашу пральну машинку, особливо нагрівальні елементи, не користуйтесь цим способом часто. Можна просто замочити речі у солі, потім прополоскати. І лише після цього відправити у пральну машину. Ефект буде таким самим.
Крім того, для надання білизни та боротьби з вапняним нальотом у машині можна розвести одну столову ложку оцту на склянку води та додати прямо в машинку.
Речі також виходять білими, позбавляються рудих плям. Набувають м’якості. Крім того, такий розчин оцту сприятливо впливає на нагрівальні елементи пральної машини.
Щастя, що цивілізація рухається вперед і нам не доводиться багато прати руками, як це робили наші бабусі та мами. Зараз навіть у селах за бажанням можна встановити пральну машину.
Народні секрети ніхто не скасовував, і вони працюють навіть у сучасних умовах. Як, наприклад, сіль. Давно забутий спосіб, який тепер отримує друге дихання.\
А які у вас секрети прання? Можливо, ви теж щось додаєте в пральну машинку, щоб речі ставали чистішими і м’якшими? Діліться у коментарях!